WampServer 2 to następca WAMP5 - zestawu: Apache, MySQL, PHP przygotowanego dla systemu Windows. Na pierwszy rzut oka nowa wersja nie różni się znacząco od poprzedniej. Mamy do dyspozycji to samo wygodne menu konfiguracyjne w systemowym trayu, stronę główną (choć ta została zmodyfikowana), phpMyAdmin i SQLiteManager.
Najważniejszą nowością jest umożliwienie szybkiej zmiany wersji Apache, MySQL i PHP, które można zainstalować niezależnie z paczek przygotowanych przez autorów WampServer. I tak: jednym kliknięciem myszy można zmienić np. Apache 1.3 na 2.2, MySQL 5.0.45 na 4.1.20 lub PHP 5.2.5 na 4.1.2. Nie muszę chyba szczególnie wyjaśniać dlaczego jest to takie przydatne.

Dodaj do:
 • del.icio.us
 • Digg
 • StumbleUpon
 • LinuxNewsPL
 • Gwar
 • Wykop

3 odpowiedzi na “WampServer 2”

 1. snowdog napisał:

  Żeby tylko dało się ustawiać v-hosty łatwiej niż na WAMP5, straciłem na to kiedyś ładne kilka godzin i nie chciałbym tego powtarzać… a te zmiany ustawień rzeczywiście mogą być przydatne.

 2. tPython napisał:

  Obawiam się, że nic w tej materii się nie zmieniło. Prawda jest taka, że Wamp jest znakomity dla developerów, ale już dla postawienia prawdziwego serwera niewystarczający. Ja osobiście korzystam z serwera opartego na Linuksie, gdzie Apache’a konfigurowałem ręcznie; w analogicznej sytuacji pod Windowsem też trzeba się trochę pomęczyć, gdyż nie znam (ale też nigdy nie szukałem) aplikacji Windows pozwalającej kompleksowo skonfigurować Apache-MySQL-PHP. Siłą WampServer jest po prostu wygoda.

 3. Zbych21 napisał:

  Dobry program warty polecenia. Co do tych v-hostow tez mialem male problemy ale juz wszystko smiga.

Pozostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany, by móc komentować. Zaloguj się »